Përshëndetje...

Isa Fida – Blog Personal Në këtë blog tani dhe në të ardhmen do të paraqes informacione nga me të ndryshmet, do ndaj me lexuesit e blogut tim opinionet dhe mendimet mija, do paraqes projektet që kam realizuar apo ndermend të realizoj dhe sigurisht që do ndaj eksperiencat e mija duke ofruar mesime të ndryshme reth IT, SEO, MMO (make money online) etj. Nëse deshironi të lexoni më shumë se kush jam unë mund të lexoni tek "Reth meje"

15 November 2010 ~ 4 Komente

Disa keshilla si te fitoni rankim me te mire ne motoret e kerkimit

SEO
Disa keshilla si te fitoni rankim me te mire ne motoret e kerkimit

Kur permendim motoret e kerkimit menjehere na shkon mendja tek google, bing, yahoo etc. por me e rendesishme nga keta padyshim qe eshte google keshtu qe  mund te themi qe tani jemi duke jetuar ne epoken e google :P. Te gjithe e dijme qe dita dites po rritet shume shpejt numri i perdoruesve te Internetit […]

15 November 2010 ~ 0 Komente

Fito para me FidaHost

Fito para me FidaHost

Kete menyre e kam paraqitur dhe me pare, por tani po e rishkruaj ne blogun tim. Behet fjale per affiliate programin te FidaHost cka ju mund te fitoni 20% per cdo shitje qe behet me nepermjet aff. linkut tuaj. Poashtu nese jeni nje person serioz mund tju a mundesoj qe te fitoni deri me 40% […]

Etiketat: , , ,

15 November 2010 ~ 2 Komente

FaceBook limiton dergimin e ftesave

FaceBook limiton dergimin e ftesave

Duke shfletuar neper internet hasa ne nje artikull ku tregoheshte se FaceBook ka limituar dergimin e ftesave (inviteve) keshtu qe ju mund te dergoni maksimumi 49 ftesa ne dite, nese dergoni me shume se 49 nuk do shkojne dmth miqte tuaj sdo te ftohen per tu bashkangjitur. Ky vendim ishte mare si shkak i spamit […]

Etiketat: , ,

03 November 2010 ~ 0 Komente

cPanel – Menaxho lehte dhe sigurt klientet tuaj

IT
cPanel – Menaxho lehte dhe sigurt klientet tuaj

Ky eshte postimi i dyte qe po bej ne kete blog dhe ky postim ka te beje me karakteristikat e cPanel. cPanel eshte nje nga kontrol panelet me te perdorura, me te lehta, me te sigurta dhe me efikase,nepermjet cPanel  mund te menaxhojme hostet dhe klientet tone mjaft mire dhe ne menyre te lehte. cPanel […]

03 November 2010 ~ 0 Komente

Postimi i pare ne blog

Ky eshte postimi i pare ne kete blog qe po bej me kete postim dua qe te vendos gur themelin e ketij blogu. Pra nese jeni duke lexuar kete post ju vetem jeni duke humbur disa caste te jetes suaj kot. 😛