19 February 2012 ~ 7 Komente

Feja Islame e paragjykuar nga injorantet

Duke shfletuar neper internet rastisa ne nje foto ilustrim mjaft kuptimeplote e cila tregon mashtrimin e madh qe po u behet njerezve per te perbuzur fene te persosur te Allah-ut Islamin. Pra te ashtuquajturit “njerzit e moderuar” apo te “ndriturit” me propagandat e tyre ne krye me mediat e ndryshme shfaqin Islamin si nje fe te dhunes , por kur marrin ne dor Kur`ani-n dhe lexojne mbeten te befasuar ngaqe ne Kur-an nuk shkruan as mbysni sa me shume njerez, mbysni veten dhe as keqtrajtoni te afermit tuaj. Keshtu qe te gjithe ju mos bjerni pre e ketyre mashtrimeve te kota pasi qellimi kryesor i te ashtuquajtures “New world order” eshte qe ta largojne njeriun nga Feja e All’ah-ut por cdohere Fene Islame dhe All-ah-un do ta kene pengese kryesore.

7 Përgjigje tek “Feja Islame e paragjykuar nga injorantet”

 1. Dorka 19 February 2012 at 11:06 pm Permalink

  Sido qe te ishte njerezit perseri do te krijonin nocionin e Perendise ,sepse askush me te nuk ka lindur ajo buron nga vetedija e formesuar ,si ndikim i nje orientimi familjar,sepse jeta e amshueshme do na vjen te gjitheve ,atehere kur do denohemi ose do shperblehemi.Fakte eshte harmonizimi i natyres ,sendeve,dukurive qe na rrethojne.

 2. MUSLIMANE 3 July 2012 at 11:27 am Permalink

  O JU MUSLIMAN! RESPEKTOJENI FEJEN ISLAME SE ALLAHU DO TJU SHERBEROJE NESE JU SILLENI MIR ME FEJEN ISLAME! ALLAHU NA KA PRU NE KET DUNJA EDHE DO NA MARE PREJ KESAJ DUNJAJE!

 3. Anisa Bislimaj 30 November 2013 at 11:54 am Permalink

  Nuk ka Liber te madheruar perpos Kur’anit dhe 3 librave tjer. Dhe gjerat e kqija nuk mund ti gjeni aty, keshtu qe mos paragjykoni injorant.
  Rrespektojeni Fejen Islame, dhe te gjitha rregullat & obligimet e saj.

 4. Anisa Bislimaj 16 December 2013 at 1:34 pm Permalink

  Nuk ka Liber te madheruar perpos Kur’anit dhe 3 librave tjer. Dhe gjerat e kqija nuk mund ti gjeni aty, keshtu qe mos paragjykoni injorant.
  Rrespektojeni Fejen Islame, dhe te gjitha rregullat & obligimet e saj.

 5. omer 4 January 2014 at 1:03 pm Permalink

  me pelqeu shum

 6. bleona bazaj 4 January 2014 at 1:15 pm Permalink

  e deshtem apo nuk e deshtem na pelqeu apo sna pelqeu kjo esht e verteta.kurani esht fjala e Allahut xh.sh i cili na obligoi dhe ne duhet ti permbahemi ketyre obligimeve .nuk ka fe me te bukur se islami nuk ka libe me te buku se kurani.

 7. rijon 9 July 2014 at 5:49 pm Permalink

  allahu ju udhzovte ne xhenete


Posto një koment