15 November 2010 ~ 2 Komente

FaceBook limiton dergimin e ftesave

Duke shfletuar neper internet hasa ne nje artikull ku tregoheshte se FaceBook ka limituar dergimin e ftesave (inviteve) keshtu qe ju mund te dergoni maksimumi 49 ftesa ne dite, nese dergoni me shume se 49 nuk do shkojne dmth miqte tuaj sdo te ftohen per tu bashkangjitur. Ky vendim ishte mare si shkak i spamit te larte qe beheshte dhe abuzimeve te ndryshme. Poashtu te gjithe ata qe benin biznes me FaceBook invites duhet te gjejne nje menyre te re pasi me nuk mund te shisni ftesa sepse eshte e pamundur te shesesh 49 ftesa.

Etiketat: , ,

2 Përgjigje tek “FaceBook limiton dergimin e ftesave”

  1. Adi 19 November 2010 at 2:26 pm Permalink

    E tani e di pse spo marr fansa :S

  2. Landrit 19 November 2010 at 2:45 pm Permalink

    Huh sapo bera 3000 friends :d mu per kete arsye per te derguar ftesa 😀 haha cfar ironie 😀


Posto një koment